Campania redirectionare pana la 2% din impozitul anual pe veniturile din salarii si asimilate salariilor

• Directionați 2% din impozitul pe venit!

Puteti să deveniti parteneri ai proiectelor Parohiei Sudiți fără nici un cost.

Prevederile Codului Fiscal stabilesc posibilitatea ca orice contribuabil să  directioneze 2% din impozitul pe venit, care deja a fost retinut de către stat, catre o organizatie nonprofit. Informatii suplimentare la www.doilasuta.ro.

Atenţie: Daca există şi  venituri din alte surse (profesii libere - medic, avocat, notar, expert contabil, arhitect, cedarea folosinţei bunurilor - chirii, drepturi de autor, etc.) trebuie completat formularul DECLARAŢIE 200.

Puteti solicita la Biserica Suditi formularul 230 sau formularul 200 pentru completarea acestora cu datele dvs de identificare.

Pe formularul distribuit la biserica, fiind completate datele de identificare reprezentand denumirea, codul fiscal si contul,  sunt necesare doar datele personale ale contribuabilului  si  semnatura.

Dati click pentru a descarca:

PAROHIA SUDIȚI

Formularul 200

PAROHIA SUDIȚI

Formularul 230

))) DESCARCĂ  ((((

Nu este necesară indicarea sumei direcţionate către, această sumă va fi calculată automat de către cei de la finanţe în funcţie de impozitul pe venit plătit deja de dvs.

Nu este nevoie să depuneți formularul personal, tot ceea ce trebuie să faceți este să îl completați și să îl aduceți la Biserica Sudiții sau să îl trimiteți pe email la This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  sau pe fax la 031.816.61.10

Termenul de depunere: până la data de 25 mai 2014.

Dacă descărcati formularele de pe internet trebuie trecute datele de identificare ale Parohiei ca beneficiari ai sumei de 2% din impozitul plătit pe anul anterior.

facebook  google-plus youtube1   Copyright © 2019 Parohia Suditi